Program do Kompleksowej Ewidencji Odpadów w Twojej przeglądarce internetowej

1. Czy to prawda, że program KEWO jest za darmo?
Tak, wersja podstawowa jest całkowicie za darmo. Wystarczy zarejestrować się na stronie i po aktywacji konta można rozpocząć pracę z KEWO. Warto przetestować KEWO w wersji darmowej, przed podjęciem decyzji o zakupie płatnej subskrypcji.

2. Czym różni się wersja bezpłatna od wersji płatnej?
Wersja płatna posiada pełną funkcjonalność wersji bezpłatnej oraz dodatkowe moduły. Inne są również ograniczenia w różnych wariantach cenowych. Na stronie z cennikiem znajdują się wszystkie parametry ofert.

3. Jak zamówić subskrypcję wersji płatnej?
Aby zamówić subskrypcję wersji płatnej należy zarejestrować się w systemie, a następnie przejść do zakładki w prawym menu: Menu użytkownika – Użytkownik – Subskrypcje. Po wyborze odpowiedniej oferty należy zaakceptować regulaminy, uzupełnić dane płatnika i przejść do podsumowania. Na podsumowaniu znajduje się przycisk „Zamawiam i płacę”, po kliknięciu którego użytkownik zostanie przekierowany do serwisu z płatnościami online. Po poprawnej weryfikacji wybrana wcześniej Subskrypcja zostanie odblokowana, a faktura VAT będzie dostępna do pobrania w prawym menu: Menu użytkownika – Użytkownik – Faktury.

4. Co to znaczy, że program jest dostępny jako serwis?
Dzięki temu, że program KEWO jest dostępny jako serwis, każdy użytkownik może z niego korzystać z dowolnego miejsca oraz komputera (program nie jest instalowany na żadnym komputerze).

5. Co jest niezbędne, aby móc korzystać z programu?
Aby móc korzystać z programu należy posiadać komputer, aktywne połączenie z internetem oraz przeglądarkę internetową. Program działa na wiodących wersjach przeglądarek: Chrome, Firefox, Edge.

6. Czy dostępna jest instrukcja obsługi programu?
Tak. Znajduje się na stronie: Instrukcja obsługi programu KEWO

7. Czy jest możliwa pomoc merytoryczna dotycząca ewidencji odpadów?
Tak. Wszelkie pytania można kierować na e-maila lub telefonicznie. Dane kontaktowe znajdują się na stronie Kontakt.

8. Jak rozpocząć pracę z programem KEWO?
Po rejestracji wystarczy się zalogować na stronie programu KEWO.

9. Jakie dokumenty mogę wydrukować przy pomocy programu?
Dzięki kompleksowej ewidencji odpadów można wydrukować takie dokumenty, jak:

  • karta przekazania odpadu
  • formularz przyjęcia odpadów metali
  • karta ewidencji odpadu
  • zbiorcze zestawienie odpadów

10. Czy formularze zawarte w programie są zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami?
Producent dołoży wszelkich starań, aby funkcjonalność programu była sprawnie i szybko dostosowywana do obowiązujących przepisów.

11. Jak wygląda aktualizacja programu?
Aktualizacje programu są wykonywane przez producenta, więc klient nie musi o nic się martwić. Historia aktualizacji wraz ze szczegółowym opisem dokonanych zmian znajduje się na podstronie: Historia wersji.

12. Jak wydrukować KPO?
Aby wydrukować kartę przekazania odpadu należy utworzyć kartę ewidencji odpadu. KPO można wydrukować w skutek następujących czynności: Przekazanie, Zbieranie, Odbieranie odpadów komunalnych.

13. Jak stworzyć zbiorcze zestawienie odpadów?
Po zakończeniu ewidencji odpadów za dany okres wystarczy skorzystać z modułu Zestawienia roczne, dodać nowe zestawienie podając jego nazwę. Wszelka ewidencja prowadzona do momentu stworzenia nowego zbiorczego zestawienia rocznego zostanie w nim uwzględniona. Więcej szczegółów w instrukcji obsługi programu KEWO.

14. Czy mogę wciąż korzystać ze starej wersji programu KEWO?
Tak, do 29.02.2020 dostępna będzie stara wersja programu KEWO (wersja 2.0.0). Obie wersje programu będą działały równolegle, jednakże dane wprowadzane przez użytkownika w wersji 2.0.0 nie będą widoczne w wersji 3.x.x i odwrotnie. Wszelkie dodatkowe informacje o poprzedniej wersji znajdziecie Państwo na stronie KEWO wersja 2.0.0.

Close Menu